Muster Rolls

Provided by Rex Hale

LST 1090    March 1954

ANDERSON JAMES D             GMC
AYERS HARVEY F                     YN3
BARNETT JOSEPH L                    SN
BISHA ROBERT B                      RM3
BYRNS JAMES B                          SN
CALVERT JAMES JR.                   SN
CARTER EUGENE E                  GM3
CARTER EARL S                      END1
CASTRO TONEY F                       SN
CONRAD LOUIS R                     DC2
CONRAD WILLIAM N                 FN
COOPER CLIFFORD R              EN3
COOPER W T I I                        QM3
COUCH PETE F                             SA
CROUCH JOHN A                        SN
CROWLEY DONALD L          RDSN
DAVIDSON DONALD A              SN
DELGADO JESUS JR.                RM3
DOWLING ROBERT B                 SN
ELLIS ZEOLA JR.                          TN
FOWLER WAYNE E                     SN
GAST JIMMY L                             SN
GILLIAN MARSHALL F               SN
HAGWOOD WILLIAM C           SK3
HARMON CHARLES B             EM2
HARRIS IVAN H                         EN2
HARRY GILBERT L                     CS3
HEATER LORIMER L                HMC
HENNEMAN EARL H JR.             SN
HILL ROY L                                   SN
HOLZMAN PAUL V                   EN3
HOPES CHARLES C                   SD3
HOUGH CHARLEY C                   FA
HOUSER JOHN R                         SN
IRBY ELDON E                             SN
IRBY FLOYD D                             FN
JACKSON TONSILLITIS             TN
JAKUBOWSKI EUGENE S        ENC
JOSEPH PHILLIP                          SN
KEENA JOHN R                          EN3
KIMBLER DAVID D                   EN3
KROUSE IVAN P                        BT2
KUPER JEROME J                         SA
LABRIOLA JAMES A                 EN3
LANGFORD HOWARD L           FT3
LAYTON CHARLES H                 SN
LEAS MARLIN D                       QM3
LEDGER GEORGE R JR.       EMPFN
LONGBRAKE HUGH R               FP2
MAGERS DAN L                        CSC
MARSHALL GLENN E                 SN
MAUPIN DUANE                          SN
MCQUEEN WILLIAM H            EN3
MEDLOCK JAMES F                    SN
MELTON BILLY D                        SA
MILES EDGAR E                         EN3
MONTEZ JOHN JR.                      SN
MOORE DOUGLAS V                  SN
MORRIS CHARLES E                   SN
NELSON ANDREW                      SN
NEWMAN CECIL L                   QM2
NICHOLS HERBERT T                ET3
NIDA JOHN A                               SN
NIELSEN HOWARD C               EN3
NORMAND JAMES E                BM2
NORTH EUGENE D                  CSG1
OLEXA JOSEPH R                      YN2
OTTMAN ROBERT M               GM3
OVERCAST JAMES L                   FN
OWEN ALBERT R JR.                 CS3
PADEN LELAND L                      FP3
PADGETT THOMAS T                EN3
PARKS DALE W                           FN
PAUL EVERETT W                     RD3
PEEK ROBERT G                          SN
PEEL DONALD D                         FN
PILGRIM WILLIAM R              QMC
PINKERTON GENE E                ME3
RIDGWAY MILTON L                  SA
RIGGS BENNY R                        EN3
ROBERTS ROBERT M                  SN
ROBINSON F J JR.                    GM3
ROBINSON GLENN L                  SN
ROGERS THEODORE A             SK3
ROGERS TRES V                          SN
RUSHAK MICHAEL                   EM3
RUTH EUGENE J                         ET3
SHUTTERS RAYMOND E           IC2
SIEGERS JAY L                             SN
SINCAVAGE ANTHONY A   BMSN
SNIDER LAWRENCE J               CS3
STANFORD ROBERT H               SN
STARR DONALD F                       SN
STOKES ROBERT A               GMSN
SWENSEN CARL J JR.              BM3
TEAGUE WILSON H                  EN2
THEN JOHN T                         YNSN
THOMPSON LEO D                     SN
VERBLE LOREN L                    BMC
VETTER BRUCE M                     EN2
WALTHALL JAMES G               RM2
WALTHALL OLIN C                  ME2
WARREN C E JR.                    BMG1
WEBBER THOMAS L                   FN
WILKERSON T W JR.                  SN
WILKINSON JIMMY L                SN